O školce

Ve středu našeho zájmu je  SPOKOJENÉ A ZDRAVÉ DÍTĚ.
Usilujeme o to, aby se děti v naší MŠ cítily svobodně a bezpečně, měly vytvářeno dostatečně podnětné prostředí, které v nich probudí chuť poznávat a zkoumat a tím položí základy k rozvoji zdravě sebevědomé osobnosti dítěte.
kvalitní vzdělávací program Putujeme se sluníčkem
MŠ s celkovou rejstříkovou kapacitou 112 dětí
ve třídách Rybičky, Včeličky, Berušky a Ptáčci
možnost umístit své dítě do třídy dle vlastního výběru (dle kapacity tříd)
doba provozu MŠ 6:15 - 16:15
příchod do MŠ do 8:00, vyzvedávání po obědě 12:15 - 12:30, odpoledne od 14:15

Podnětná a zábavná témata

Děti mají možnost se podílet na výběru témat a přispět svými návrhy na plánování činností, díky čemuž jsou pro ně blízká, podnětná a zábavná.

Hrací koutky

Třídy jsou členěny na hrací koutky vybavené hračkami, pomůckami, výtvarnými potřebami a didaktickými materiály, které mají děti volně přístupné.

Velká školní zahrada

V areálu MŠ máme zahradu s venkovní učebnou, přírodními prvky, pískovišti, dřevěnými domky, průlezkovou sestavou a hřišti. Pro děti je to atraktivní prostředí, jak mohou spontánně i s naší pomocí zkoumat a uchopit přírodu.

Logopedická prevence

Denně do programu zařazujeme preventivní logopedické chvilky, které obsahují artikulační a dechová cvičení i cvičení na gymnastiku mluvidel.

Vzdělávání

Vzdělávání se uskutečňuje v průběhu dne ve všech činnostech, formou vzdělávací nabídky a her. Dbáme na to, aby vzdělávání bylo založené na vlastní aktivitě dětí a jejich prožitcích.

Individuální přístup

Každé dítě je jedinečné, a proto zaujímáme individuální přístup, respektujeme potřeby, zájmy, tempo, zvídavost a osobnost každého jedince.

Smíšené třídy

Máme heterogenní třídy s dětmi od 3 do 7 let, kde vidíme výhody vzájemného učení nápodobou, zastávání různých sociálních rolí, přirozený rozvoj tolerance, spolupráce, sebevědomí a celkově spoluvytváření prostředí třídy.

Akce v MŠ

Každoročně pořádáme pro děti i rodiče spousty zajímavých akcí, např. Strašidelná školka, Vánoční zvonění, Ahoj školko, Karnevaly, rozloučení s předškoláky a mnoho dalších.

Informace o naší MŠ

dětí
smíšené třídy
učitelů
zaměstnanců

Nejnovější a důležité informace z prostředí naší mateřské školy.
Nezapomeňte průběžně kontrolovat aktuální dění v MŠ.
Co je aktuálně v MŠ?

O projektech

V naší mateřské škole realizuje různé projekty. Zde naleznete uskutečněné, probíhající a úspěšné projekty, které nás provází průběhem celého roku.
Více o projektech

Poprvé do školky?

Blíží se první den ve školce a Vám se honí hlavou nejrůznější otázky?
Zde najdete nejdůležitější informace k prvnímu dni v MŠ.
Poprvé do školky?

Zaměstnanci naší MŠ